Koňské desatero

1. února 2007 v 11:36 | Anna Hamplová |  Informace o koních
Koňské desatero
1.Ohlodávání-přispěj svou troškou do mlýna architektury - ohlodávej stěny boxu,dvířka, ohrady nebo jakékoli jiné dřevěné předměty.
2.Čerstvá podestýlka-je naprosto v pořádku,když se vyčůráš doprostřed čerstvě nastlaného boxu.Člověk potom ví,že si ceníš jeho práce.
3.Frkání-lidi mají rádi,když na ně někdo prská.Je tvou povinností abys jim coby rodinný miláček vyhověl.
4.Řehtání-protože jsi kůň,čeká se od tebe,že budeš řehtat.Tak řehtej- a hodně.Tvůj majitel bude mít radost,až uslyší,jak hlídáš stáj a komunikuješ s ostatními koňmi.Obzvláště to ocení uprostřed noci,když sladce spí doma v posteli.Člověk totiž nezná lepší pocit,než když musí být pozdě v noci vzhůru a poslouchat to nekonečné:"ihahá,ihahá…"
5.Stravování-nezapomeň roztahat seno po celém stání,obzvlášť když je čerstvě podestlané pilinami, a pak vše důkladně promíchat.Vzniklá směs je pro tvého člověka výzvou a všichni dobře víme,jak lidi milují výzvy.Koneckonců,aspoň to tvrdili.když si nás kupovali.
6.Olizování-než začneš svého člověka olizovat,vždycky se napřed pořádně napij.Člověk má raději čistou hubu.Taky nezapomeň vlastní hlavou pečlivě vytřít místa,na nichž jsi ho předtím oslintal.
7.Vrata-jakákoli vrátka třebas jen pootevřená jsou pozvánkou k utužení kondice tvé i tvého člověka.Vrátka rozraz,a pak jen poklusávej kolem mimo dosah člověka,který zběsile běhá a snaží se tě chytit.Čím déle vytrváš,tím větší povyražení poskytneš všem zúčastněným.
8.Skotačení-jestliže při skotačení ve výběhu ztratíš půdu pod nohama,použij některého z přítomných koní,aby zbrzdil tvůj pád.a aby ses sám nezranil.Jen tak bude ten nechutný veterinář chodit k ostatním a ne k tobě.
9.Návštěvy-rychle odhadni,který z návštěvníků má z koní strach.Smýkej sebou na úvazku,hlasitě řehtej a ceň zuby směrem k této osobě.Pokud couvne a začne ječet,mrskni ocasem,podusávej nohama a jemně zarži,aby viděl,že tě opravdu vystrašil.
10.Kočky-když stojíš uvázaný,snaž se kolemjdoucí kočce přišlápnout ocas.Věci dostanou rychlejší spád!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama